Aquapark Aquacity Poprad: Okolie a zaujímavosti

Tatry

Z železničnej stanice Poprad-Tatry je možné Tatranskou električkou vycestovať do Vysokých Tatier. Táto električka spája strediská navzájom s Popradom. Električky Vás odvezú na Štrbské pleso alebo do Tatranskej Lomnice, pričom prestupná stanica je Starý Smokovec.

Zo všetkych týchto staníc sa môžete vydať na viaceré horské túry alebo cyklistické trate. Tatranská Lomnica sa nachádza vo výške 850 metrov a je najväčšia z tatranských osád a bola založená v roku 1892. Je to rušné turistické miesto, ktoré ponúka lyžiarske svahy na blízkom Skalnatom plese, Tatranské múzeum a botanickú záhradu. Rovnako sa tu nachádza sídlo správy národného parku. Odtiaľto sa môžete dostať vyššie do Vysokých Tatier vďaka lanovkám a lyžiarskym vlekom.

Štrbské pleso sa nachádza v nadmorskej výške 1335 metrov. Bolo založené v roku 1872 a je to najvyššia osada Vysokých Tatier. Neskôr tu boli vybudované sanatória a kliniky. Štrbské pleso má výborný cestný alebo železničný prístup. Zo Štrbského Plesa sa turisti môžu dostať do Mengusovskej doliny, horského hotela na Popradskom plese a na susedný Symbolický cintorín. Pokiaľ máte v dispozícii auto môžete navštíviť ďalšie turistické miesta, ktoré sú najlepšie dostupné práve autom.

vysoké tatry, aquacity poprad

Levoča

Mesto Levoča bolo založené v 13. storočí a uvádza sa ako najkrajšie miesto v tomto regióne. Mesto po vzniku začalo prosperovať vďaka svojej polohe a počas maďarského kráľovstva prekvitalo ako jedno z najdôležitejších obchodných miest. S rastom významu Levoče sa ďalej zväčšovala a skrášľovala. Umelci a architekti boli pozývaní do mesta aby ho ďalej skrášľovali. Vytvorili veľkú časť starého mesta, ktorá sa zachovala dodnes.

Spišský hrad

Spišský hrad sa nachádza neďaleko Levoče. Hrad je najväčším gotickým hradom v Strednej Európe vďaka rozlohe 4 hektáre. Hrad bol zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO v roku 1993. V hrade je Spišské múzeum.

Spišský hrad pri Aquacity Poprad

Dobšinská ľadová jaskyňa

Zaujímavé okolie Aquacity

Jaskyňa by mala byť navštívená každým návštevníkom Aquacity pre získanie pekných zážitkov. Nachádza sa južne od Aquacity smerom na Dobšinú. Priemerná teplota v jaskyni je -1°C relatívna vlhkosť je 98%, čo vytvára perfektné podmienky pre usadzovanie a tvarovanie ľadu. Jaskyňa bola objavená talianskym prírodovedcom v roku 1870. V dne jaskyne sa nachádza 145 000 m3 ľadu.